Tanulmányi ügyekben a következő szervek és személyek járnak el:
- a Tanulmányi Bizottság
- a Kari Kreditátviteli Bizottság
- Felülbírálati Bizottság
- a dékán
- a tanulmányi ügyekkel foglalkozó dékánhelyettes
- a Tanulmányi Osztály/Dékáni és Tanulmányi Hivatal (a továbbiakban Tanulmányi Osztály) vezetője
A tanulmányi ügyekkel foglalkozó dékánhelyettes, illetve a Tanulmányi Osztály vezetője a Tanulmányi Bizottság, illetve a dékán által átruházott hatáskörben járhat el.

Tanulmányi Bizottság (TB)
A Szenátus a hallgatók tanulmányi, vizsga és szociális ügyeinek intézésére állandó bizottságot hozott létre, amely kari albizottságokból áll. A hallgatók tanulmányi, vizsga és szociális ügyeiben az illetékes kari albizottság jár el.

A hallgatók minden olyan tanulmányi, vizsga és szociális ügyében, amelyet jogszabály vagy szabályzat nem utal más szerv, vagy személy hatáskörébe, első fokon a Tanulmányi Bizottság illetékes Kari albizottsága jár el.

A Tanulmányi Bizottság a Hallgatói követelményrendszer, tanulmányi és vizsgaszabályzat kereti között megalkotott ügyrend szerint működik.

Kreditátviteli Bizottság (KÁAB)
Az átjárhatóság koordinálására, valamint az ismeretanyagok egyenértékűségének vizsgálatára a Karokon Kreditátviteli Bizottságok (a továbbiakban KÁB) működnek. A Bizottság elnöke a tanulmányi ügyekkel foglalkozó dékánhelyettes. A bizottság tagjait a kar tudományos fokozattal rendelkező vezető oktatói (tanár, docens) közül a Kari Tanács választja akként, hogy minden szak képviselve legyen a Bizottságba. A KÁB tagja a Tanulmányi Osztály vezetője.

A kreditátviteli eljárás a hallgató kérelmére indul.

Felülbírálati Testület, Felülbírálati Bizottság
Az Egyetem (annak valamely szerve, alkalmazottja) döntése, intézkedése vagy mulasztása ellen a hallgató által benyújtott felülbírálati kérelem ügyében a Szenátus által létrehozott Felülbírálati Testület tagjaiból a Rektor által alakított Felülbírálati Bizottság dönt.

A felülbírálati kérelmet a Rektornak címezve a Kar vezetőjéhez kell benyújtani.

Jogorvoslat

A hallgatónak joga van a – a tanulmányi követelmények teljesítésére vonatkozó értékelés, és a Hallgatói követelményrendszer, tanulmányi és vizsgaszabályzat alapján gyakorolt dékáni méltányossági eljárás keretében hozott döntés kivételével – az Egyetem (annak valamely szerve, alkalmazottja) döntése, intézkedése, vagy mulasztása ellen felülbírálati kérelemmel élni.

A jogorvoslati eljárásban a hallgató eljárhat
- személyesen;
- meghatalmazottja útján (Ptk. 6:11. § és 6:15. §).

A hallgató a döntés ellen a közléstől, ennek hiányában a tudomásra jutástól számított 15 napon belül nyújthatja be a kérelmet. A kérelem benyújtása a döntés végrehajtására halasztó hatályú.

A kérelmet az Egyetemi Felülbírálati Testületből a Rektor által kijelölt 6 tagú Felülbírálati Bizottság bírálja el.