A magyarországi reformáció és Európa fél évezrede című konferencia

A reformáció 500. évfordulója alkalmából a Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Karának Történettudományi Intézet Koraújkori, Gazdaság- és Művelődéstörténeti Tanszékének Református Kultúrtörténeti Kutató Csoportja szervezésében A MAGYARORSZÁGI REFORMÁCIÓ ÉS EURÓPA FÉL ÉVEZREDE (Hit, kultúra, hatalom és szolgálat) címmel hazai és határon túli kutatók, egyetemi oktatók egy napos tudományos tanácskozáson vesznek részt 2017. március 13-án a KRE BTK Reviczky utcai központi épületében (1088 Bp., Reviczky u. 4. Buda Béla terem), a MRE Zsinatának lelkészi és világi elnöke, valamint a hazai tudományos élet kiemelkedő személyiségeinek védnökségével.

A konferencia résztvevőit levélben köszöntötte Steinbach József, a Dunántúli Református Egyházkerület püspöke. Levelében úgy fogalmazott, hogy bár fél évezred történéseinek, szellemi, lelki, politikai és gazdasági folyamatainak részletes áttekintése egy nap alatt szinte lehetetlen feladat, de kifejezte meggyőződését, miszerint senki sem vitathatja azt a tényt, hogy az az erőforrás, mely a „magyarországi reformációból fakadt, még a legnehezebb időkben is élő kapcsolatot jelentett Európával.”

Az előadások is bizonyítják, hogy a magyar történelem sokszor tragikus pillanataiban, politikai és gazdasági kényszerhelyzetekben is folyamatos kapcsolat maradt fenn a nyugat-európai protestáns egyházakkal, a kor legkiemelkedőbb tudásközpontjaival, hiszen mindig voltak olyan személyiségek, akik külföldön szerzett tudásukat a közösség szolgálatába állították s a krisztusi értékrend alapján a legnehezebb időkben is hittel munkálkodtak a nemzet felemelkedése érdekében.

A konferencia részletes programja itt olvasható.

Közösségi Média

Közösségi média

Sport a Károlin

Sport a Károlin

 

Károli Podcast

Károli Podcast

Károli Klub

Károli Podcast

Napi biztatás

Napi biztatás

 

Tudomány, kutatás

Tudomány, kutatás

Galéria

galéria, fotógép

Szakirányú továbbképzések

Szakirányú továbbképzések